TRANSFER YAPACAK KULÜPLERE ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

TRANSFER YAPACAK KULÜPLERE ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

2022-2023 sezonu 1. Transfer ve Tescil döneminin 14 Ekim 2022 cuma günü sona ereceği bilinmektedir.
Türkiye genelinde Üniversitelerimiz Ekim ayı içerisinde açılması, Amatör futbolcuların yoğunlukta olduğu Üniversitelerimizde bulunan öğrenci futbolcuların  gittikleri illerde lisans işlemlerini yaptırmaları konusunda zaman olarak  problem yaşadıklarını, transfer bitim tarihi olan 14 Ekim 2022 tarihine kadar lisans işlemlerinin tamamlanmasının mümkün olamayacağını belirten Üniversite öğrencilerimizden, ASKF’lerimizden ve Amatör Spor Kulüplerimizden gelen yoğun taleplerde  dikkate alınarak, 1.transfer ve tescil dönemi 21 Ekim 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır. 
Ancak FİFA’nın kuralları uyarınca, 2022-2023 futbol sezonunda amatör futbolcuların uluslararası birinci transfer ve tescil dönemi 14 Ekim 2022 tarihi itibarı ile sonlandırılacaktır.
Toplantılarda da açıklandığı gibi transfer işlemleri Federasyonumuz aracılığı ile TFF İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. TFF İzmir Bölge Müdürlüğüne Muğla İli ile birlikte İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak İlleri de bağlıdır. Bu nedenle Muğla’nın transfer günü Çarşamba günleri olarak belirlenmiştir. Buna göre önümüzde sadece 19 Ekim 2022 Çarşamba bulunmaktadır.  Ayrıca lisanların Çarşamba günü İzmir’e götürülebilmesi için lisans evraklarının eksiksiz bir şekilde en geç 18 Ekim 2022 Salı günü saat 16.00’ya kadar Federasyonumuza teslimi gerekmektedir. Bu nedenle, kulüplerimizin herhangi bir mağduriyete uğramaması için transfer yapacakları futbolculara ait lisans evraklarını eksiksiz bir şekilde 18 Ekim 2022 Salı günü saat 16.00’ya kadar Federasyonumuza teslim etmelerini önemle duyururuz. 
ASKF      
 

Yorumlar

Yorum bırakın

© Muğla ASKF-2022 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Projesi Kapsamında Tarafından Tasarlanmıştır