ALİ FUAT ÖZGE SPOR KOMPLEKSİ AÇILIŞI YAPILDI

ALİ FUAT ÖZGE SPOR KOMPLEKSİ AÇILIŞI YAPILDI

Menteşe Belediyemizce yapılan Akyol’daki Spor Kompleksine Muğla da spora büyük hizmetleri olan Ali Fuat ÖZGE’nin ismi verildi ve Spor kompleksinin açılışı 20.06.2022 tarihinde Babalar-çocuklar Futbol maçı ve çeşitli etkinliklerle yapıldı.

Açılışa Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Opr.Dr. Osman GÜRÜN, Muğla Milletvekili Süleyman GİRGİN, CHP Muğla İl Başkanı Adem ZEYBEKOĞLU, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Tesise İsmi verilen Ali Fuat ÖZGE, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur ÇOBAN, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN, Menteşe Belediye Başkan Yardımcıları Leyla ERSÖZMehmet GÜVEN ve Levent ÜNVER, Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İler Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürü Fuat TOKALAŞ , Muğlaspor Kulüp Başkanı Ali ÇAKIR, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç KAVAK,  Federasyonumuz Genel Sekreteri Mustafa YANDIK, Federasyonumuz Mali Sekreteri ve Futbol İl Temsilcisi Ali KARAKAYA, Federasyonumuz Tesisler Sekreteri Şahin KIRKAN ve Federasyonumuz Örgütlenme Sekreteri Nail KIZIL ile birlikte çok sayıda Muğlalı baba çocukları ile birlikte etkinliğe katıldı.

Açılışta Federasyon Başkanımız Mehmet TOP yaptığı konuşmada özetle; “Bu tesise Ali Fuat ÖZGE hocamızın isminin verilmesini önerenler ile bu tesise Ali Fuat ÖZGE nin ismine veren ve bu güzel tesisi Mahalle arasında yaparak Muğlalıların hizmetine açan Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin GÜMÜŞ’e çok teşekkür ederim. Fuat hocam bu işi karşılığında hiçbir şey beklemeden Mahalle aralarında, okullarda gençleri bularak yaptığı çalışmalar nedeniyle çoktan hak etmişti. Bizde Federasyon olarak 10.kuruluş yıl dönümümüzde düzenlediğimiz etkinlikle 21 yıl Önce Ali Fuat ÖZGE hocamızı tespit ederek kendisine plaket taktim etmiştik. Hocamıza bundan sonraki yaşamında sağlıklı yıllar dileriz. Bugün aramızda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Opr.Dr.Osman GÜRÜN Muğla Büyükşehir olduktan sonra her sezon Amatör Spor Kulüplerine maddi destek vermiştir. Başkanımıza bu destekleri nedeniyle Kulüplerimiz ve Federasyonumuz adına çok teşekkür ederim. Ayrıca, yaşanılan ekonomik sıkıntıların spor kulüplerimizi de sıkıntıya soktuğu bir gerçek bu nedenle spor kulüplerimizin gençlerimiz yaptıkları hizmetin kesintiye uğramaması için Büyük Şehir Belediyemizin daha fazla desteğine ihtiyaç duyulacaktır. Başkanımızın bu desteği amatörlerden esirgemiyeceğini biliyoruz. Bu tesisisin yapımında emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Ali Fuat ÖZGE hocamıza bundan sonraki yaşamında sağlıklı yıllar dileriz.

Bu tesise Ali Fuat ÖZGE hocanın adını veren Menteşe Belediye Başkanımız Sayın Bahattin GÜMÜŞ’e ve her zaman Amatör sporun yanında olan maddi ve manevi destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Opr. Dr. Osman GÜRÜN’e çok teşekkür ederiz.

ASKF

Yorumlar

Yorum bırakın

© Muğla ASKF-2023 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Projesi Kapsamında Tarafından Tasarlanmıştır